PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 18:50
Fanfiki
Autor Wiadomość
Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 20:17   Fanfiki

Na "Ksiazkach mojego zycia" zeszlo nam na fanfiki, stwierdzam, ze ffy to nie raz (i nie dwa razy) naprawde dobra literatura. Zdolny fanfikcjonista potrafi napisac takie rzeczy, ze szczeka z loskotem opada na podloge, przebijajac sie az do piwnicy. A i stylistycznie potrafi to ogarnac tak, ze sie przyjemnie czyta.
No dobra... To jadziem z tem koksem.
Ambitnie dzialam na forum Mirriel, gdzie potrafie napisac pean pochwalny, ale i zjadliwy komentarz pod wypocinami wszelkiej masci. (FORUM MIRRIEL - fanfiki do swiata Harry'ego Pottera. Jest to forum na b. wysokim poziomie, gdzie tfu!rcy dzielek blogaskowych sa bezlitosnie paleni na stosie.)
Ponadto warto zarzucic linkiem do tego:
<reklama>TOLKIENOWSKIE OPOWIADANIA FANOWSKIE</reklama>

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.
Ostatnio zmieniony przez Agn Sro 24 Maj, 2006 20:54, w całości zmieniany 1 raz  

Aga85 

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 20:41   Re: Fanfiki

Święta racja, Agn :D Fanfiki są rewelacyjne. Widzę, ze musze przyspieszyc termin czytania "Szczęśliwych dni..." i pozostałych części trylogii Enahmy, to pogadamy :mrgreen: . A co sądzisz o "Schowku" i "Głupcu"? Dla mnie rewelacja. Cud, miód :mrgreen: . Zajrzałam na Twój profil na Mirriel i przeczytalam kilka Twoich postów. Nonono... dałas niektórym popalic, nie ma co :mrgreen:
Admete, na "Książkach mojego życia" wspominałaś o Nilc. Ja uwielbiam jej teksty! Z niecierpliwością oczekuję kolejnego odcinka R.A.B.-a. A Irytek? Z braku czasu jeszcze nie czytałam, ale koleżanka polecała mi jego fanfik "Harry Potter i Koniec Świata". Podobno rewelacyjny, toteż w najbliższych planach również zamierzam przeczytac to opowiadanie. Najpierw jednak trylogia Enahmy :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 20:47   

Ponieważ ten link we wcześniejszej wiadomości nie cchiał działać ja dorzucę http://fanfiki.tolkien.com.pl/
Fanfiki na Mirriel rzeczywiście są na wyskokim poziomie. A tu macie stronę z austenowskimi ff po angielsku:
http://austen.com/board/index.cgi
Polecam ten ff - inne spojrzenie na D&U - główną bohaterką jest Kitty, a na dodatek autorka w zasadzie nie lubi Darcy'ego. ;-)
http://austen.com/derby/shem7.htm
Tu jest też coś oryginalnego i dobrze napisanego :-)
Uwaga - duża ilość Karoliny B. ale całkiem odmienionej :-)
http://austen.com/derby/jackc1.htm
A to lektura obowiązkowa - naprawdę dobre :-)
http://austen.com/derby/aliciam13.htm
A to jest niezupełnie poważne:
http://austen.com/derby/lise30.htm
A to jest takie słodkie i harlekinowate ;-)
http://austen.com/derby/sylvie2.htm

Ekhem...Powiemy Nilc, że podobają Ci się jej teksty. Ponieważ uwielbiam jak nie moja sława spływa na mnie, to powiem, że betuję takze teksty Nilc :-) Tyle, że pod innym imieniem :-) R.A.B. powinny być jeszcze dwa odcinki.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 20:58   

Linka juz poprawilam :)
Wez mi nawet nie wspominaj o R.A.B.ie. :( Chwilowo poswiecam sie wylacznie lekturze w jezyku angielskim i musze sie wstrzymywac od dlugich opowiadan. Az mi piszczy serducho do opowiadan Nilc!
Aga, Glupca i Schowek czytalam, aczkolwiek... ten pierwszy mi sie srednio podobal. Znaczy sie - byl ok, ale w pewnym momencie zrobila sie dziura logiczna. Po co tyle jechali, skoro mogli od razu sie przeniesc do Anglii? Schowek byl niezly, nie przecze, ale w tej chwili juz przestalam czytac opowiadania Enahmy. Szczesliwe dni w piekle byly rewelacyjne, ale potem kazde jej opowiadanie wydawalo mi sie wtorne. Enahma po prostu nie pisze niczego innego jak tylko godzenie Pottera ze Snape'm na 125 sposobow. Ilez mozna?
Co do moich komentarzy na Mirriel - nigdy nie ukrywalam, zem zlosliwa kreatura. Szczegolnie, jak me zmeczone oczy sa zmuszane do lektury jakiegos chlamu.
Aha, Irytka KONIECZNIE przeczytaj. Wciaga jak bagno, a facet naprawde zna sie na rzeczy. Do dzisiaj potrafie pazury obgryzc przy jego opisie poscigu aportacyjnego!

Aga85 

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 21:11   

Admete, jesteś naprawde dobrą betą. Teksty Nilc są świetne i rzadko, naprawdę rzadko pojawiają sie jakieś błędy. Oczywiście przekażcie Nilc moje uwielbienie dla jej opowiadań :grin: .
Agn, ja celowo zaczęłam od czytania tych krótszych opowiadań Enahmy, bo wiedziałam, że jak zacznę czytac "Szczęśliwe dni...", a krótkie to to nie jest :mrgreen: , to już przepadnę, nikt i nic nie będzie mnie w stanie odciągnąc od komputera. No a niestety są na tym świecie jeszcze inne rzeczy poza fanfikami, jak np. nauka :? ??:
Powiedz mi jeszcze, co sądzisz o slashach. Koleżanka zmusiła mnie do przeczytania jednego, ale literatura tego typu jakoś do mnie nie przemawia :? ??: .

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 21:15   

Jedynym slashem jaki przeczytałam jest slash napisany przez Agn/Thin :-) Nie lubię, ale zrobiłam wyjątek. W końcu betowałam i uważam, że to opowiadanie jest dobre samo w sobie :-)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 21:18   

Aga, hmmm, ja ujme to nastepujaco: slash moze byc o ile jest napisany poprawnie, LOGICZNIE i bez cudowania.
I przyznam sie szczerze - sama napisalam slasha, ktory zostal nie tylko dobrze przyjety (nawet przez osoby, ktore slashy nie cierpia), ale takze uznano, ze jest to slash bardzo prawdopodobny.
Od czasu do czasu slash mi nie wadzi, ale nie jestem az taka straszna zwolenniczka tego gatunku.
Admete, dziekuje. :mrgreen:

Aga85 

Wysłany: Sro 24 Maj, 2006 21:28   

W takim razie musze przeczytac Twojego slasha. W życiu czytalam tylko jednego, toteż moja znajomośc tego gatunku jest hmm... powiedzmy - raczej niewielka. Mozesz mi podac tytuł Twojego slasha? Albo wiesz co? Dawaj tu zaraz spis tytułów wszystkich swoich opowiadań, to w wolnych chwilach na pewno po nie sięgnę :grin:.

Agata

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 08:46   

Ja czytam pasjami, ale ff do mojego ukochanego serialu. Właściwie wszystko po angielsku. Krótkie opowiadanka i długaśne cykle z uszczerbkiem dla oczu :(
Kiedy pierwszy raz się zetknęłam byłam bardzo zdziwiona jak wysokiej próby to literatura!
Mam swoich ulubionych autorów, sprawdzone archiwa, wybrane gatunki, które czytuję.
Slashe rzadko, ale tu też obowiązuje zasada, że dobra literatura jeśli jest naprawdę dobra, to gatunek nie gra roli, bo utalentowany pisarz potrafi dobrze napisać różne dziwne rzeczy.
Ja często natrafiam na PWP - po angielsku bywają naprawdę hot ;) , lubię tez rozmaite wersje AU.
Jestem bardzo wybrednym czytelnikiem, nauczyłam się juz tak szukać, że na chłam trafiam rzadko.
Własnych wypocin nie rozpowszechniam, właśnie dlatego, żem wybredna...

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 11:16   

Aga, jestes absolutnie PEWNA, ze tego chcesz?
Agata, PWP po angielsku sa rzeczywiscie gorrrace, ale jak ktos je usiluje przekladac na polski... uchhhh, obrzydliwosc! Lepiej od razu uczciwie po polsku napisac smakowite FBF*.

(* Figle Bez Fabuly

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 12:02   

Proszę, oto lista. Nawet dorzucę słów kilkoro o każdym opowiadaniu, żebyś wiedziała, czego się spodziewać.
BRACIA W. ROZRABIAJĄ - pierwsze udane opowiadanie. Humor. Bliźniaki postanawiają się zemścić na Umbridge za wywalenie ich z drużyny quidditcha.
KRONIKA POETYCKO-ŚLEDCZA - znowu humor, chociaż nieco spokojniejszy. Lunie ktoś podwędził jej spis rzeczy, zostawia jej liściki z kiczowatymi wierszykami. Luna postanawia odzyskać swoją własność.
RODZYNKI W CIEŚCIE - humor. Artur Weasley ma urodziny, zaprosił tych i owych. W opowiadaniu są cytaty z filmów, piosenek, książek - do dłubania.
WSIĄŚĆ DO POCIĄGU BYLE JAKIEGO... - pierwsze opowiadanie, które pisałam na pojedynek. Do pojedynku nie doszło, niestety. Ale opowiadanie powstało. Chodziło o to, by Harry przez pomyłkę wsiadł nie do tego pociągu co trzeba.
NOCNA ZMIANA - moje ostatnie opowiadanie, nieco humoru, ale głównie na poważnie, jestem z niego b. b. b. dumna. Pomysł dosyć prosty. Mamy autobus, mamy noc, pasażerów wszelkiej maści i Stana Shunpike'a, oczywiście. Oraz piękną kobietę w tle. ;)
O JEDNĄ TEQUILĘ ZA DALEKO - humor z gatunku fazowego, w tym opowiadaniu swoje paluszki maczała także Admete (ach, cóż to była za faza!). W skrócie: jak Severus wdepnął w szeregi Śmierciożerców.
HARRY POTTER I ZABÓJCZA WENA - to tylko tłumaczyłam, ale że humorystyczne i "ku przestrodze" to też zamieszczam. Wybebeszenie wszelkich głupich pomysłów na ffy i zestawienie ich w opowiadaniu.
KRONIKI LUCJUSZA - to też tłumaczenie. Humor (głównie brytyjski). W skrócie: Lucjusz Malfoy a'la Bridget Jones w drugim tomie HP.
LATO FENIKSA - tłumaczenie długieeego ffa. Wydarzenia między 4 a 5 tomem. W trakcie tłumaczenia.
CEZAR DANGERFIELD - znowu pojedynkowe i znowu do pojedynku nie doszło. Grrr! Opowiadanie o Severusie i dręczącą go przeszłością. Starałam się czytelnika nie przytłaczać. Na poważnie.
MYŚLI DUMBLEDORE'A - a to pojedynek, który się odbył. Drabble. Zapis myśli Dumbla między "Severus, please..." a "Avada Kedavra". Od razu zastrzegam - jeśli chodzi o Severusa to wolę wersję przeciwniczki, ale za wiele rzeczy skłania się ku rozwiązaniu "Sever miły pan", no i powstało takie coś.
ELIKSIR ZAPOMNIENIA - wersja podstawowa - pojedynkowe, z bitwy "Pieprzona jemioła", okrojony slash (żeby spełnił warunek 25000 znaków)
ELIKSIR ZAPOMNIENIA - wersja pełna - jest dostępna także w "Zakazanym lesie" na Mirriel. :mrgreen: Pairing: DM/BZ; Sylwester, fajerwerki, ślizgońskie zachowania i warzenie eliksirów. No i oczywiście romans. Nic ostrego.
Miłego czytania.

Ostatnio zmieniony przez Agn Czw 25 Maj, 2006 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 13:46   

Mamy kapkę za mocne słownictwo na tego typu teksty, dlatego FBF nie będzie nigdy tak mocne jak PWP, bo bardziej musimy pilnować języka, żeby potencjalnego czytelnika nie skrzywiło z obrzydzenia.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 13:48   

No, aż się sama zdziwiłam przy tworzeniu listy, że taka płodna literacko jestem. Nie wiedziałam nawet, że tego aż tyle będzie. Ale za to teksty nie są przeraźliwie długie, powinno się szybko czytać. (Hmmm, czyżbym stawiała na ilość, nie na jakość? :roll: ) Wyjątek stanowią Kroniki Lucjusza i Lato Feniksa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 25 Maj, 2006 15:38   

Lato Feniksa jest w oryginale na Sugar Quill - bardzo dobrze się czyta. :-) Agn będize tłumaczyć i tłumaczyć ;-) Długaśne jest. Macie jakieś dobre ff austenowskie?

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006 08:56   

Slash to opowiadanie, w którym masz kobiecą albo męską parę. Coś jak Brokeback Mountain tylko w ff ;-) A beta to osoba, która poprawia tekst, to co robi nazywa się w fanfikciarskim żargonie betowaniem. :-)

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Pią 26 Maj, 2006 09:22   

Uscisle: slash to opowiadanie meskie. Zenskie to femmeslash.
Nie, nie bedziesz betowac, bo bety moga byc tylko z urzedu, przydzielane przez moderatorow, wiec ja podziekowalam. Ale ktos mnie powinien z calej sily walnac w leb. No nic, zrobilam warunek niezbyt dlugiego opowiadania (maksymalnie 5 stron), rzucilam skromnym w sumie tematem, nie powinno byc zle... a ze przegram sromotnie, to nawet nie za duzy wstyd, bo przegram z Magdalith.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006 17:08   

Dziewczęta, pozwoliłam sobie przenieść do tego wątku kilkanaście postów z tematu "Orlando Bloom". Powód: tematycznie odbiegają one od Orlanda... Ten post jest pierwszy. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe. Caitriona

Guniu niektóre ff z legosiowego forum zostały potem przez Agn i parę innych osób z kompanii skomentowanych w dopiskach. Agn pewnie jeszcze ma niektóre z nich ;-) Ogólnie były straszne.

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006 20:55   

Macie tu jedno takie... koszmarne wybitnie... Komentarze moje (pl znaki mi wtedy wysiadly, musicie mi to wybaczyc). Komentowane na tzw. galopującej fazie spowodowanej lekturą tego, ahem, DZIEUA.

EDYCJA: Na prośbę moderatorki plik "beryl.zip" został wykasowany. Zainteresowanych tymże arcydziełem uprasza się o zgłaszanie na priva bądź emilkowo w celu otrzymania tego... czegoś. Dziękować za uwagę.

Ostatnio zmieniony przez Agn Wto 13 Cze, 2006 20:16, w całości zmieniany 1 raz  

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006 22:55   

Dziewczyny to dopiero początek, tego było całkiem sporo. Raz się dołączyłam do komentowania,ale Agn czyli Thingrodiela ;-) , Thin zwana jest w tym najlepsza. Jej komentarze powalają. A zaczęło sie od pewnego ff autorstwa sławnej/niesławnej M. ;-D A potem już poooszło...Wampirza mafia to Agn i Kompania :-)

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006 23:13   

No to widzę, że wiele mnie wiele ominęło przez omijanie tej stronki z daleka.
Ale wtedy byłam grzeczną dziewczynką :D

Swoją drogą te komentarze są niezwykle okrutne (chociaż w pełni zasłużone) swoją trafnością. Jak ja sobie przypomnę moje pierwsze wypocinki... :D
Gdzieś to nawet trzymam :D

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 11 Cze, 2006 23:17   

Nie wysyłalismy tych komentarzy na stronkę. To służyło wewnętrznej rozywce kompanijnej. Tylko kilka osób napisało co myśli o takich ff na Legosiowym forum. Zdaje się, że wykasowali te wiadomości :-)

Gunia 

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006 13:52   

Hehe... Wydrukowałam już sobie... Nie mogę się doczekać na więcej... Wszystkie są świetne i w pełni zasłużone... :twisted: A ta "niedoświadczona dziewica"... :shock:

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006 15:12   

Yhm... Co do legosiowego forum... Powiedzcie mi, czy oni tam wszystko naprawdę na serio? Tak na serio serio? Matko. Ja tracę wiarę w ludzi :D . I to tylko po temacie Alternatywne zakończenie władcy. No nieee... Przecież to nawet już śmieszne nie jest :mrgreen:

Gunia 

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006 15:14   

Ale opatrzone komentarzem niezawodnej Agn, gwarantuje tygodniową głupawkę...

Gunia 

Wysłany: Pon 12 Cze, 2006 15:17   

O nie... Arni? I Posterunkowy? A Olek na Golluma? (No dobra, w tym ostatnim coś jest... :wink: ) Straszne... To chyba joke, bo wątpuię, czy ktokolwiek może mieć taki (bez)gust!

Odpowiedz do tematu