PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miss Austen Regrets
Autor Wiadomość
Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Lip, 2007 18:01   Miss Austen Regrets

Szukając informacji na temat nowej "Rozważnej i romantycznej" trafiłam na produkcję BBC pt "Miss Austen Regrets":
http://imdb.com/title/tt1076240/

Tekst ze strony BBC:

Miss Austen Regrets

Based on her life and letters, Miss Austen Regrets tells the story of Jane Austen's final years.

When asked by her young niece, Fanny, to help vet potential husbands, Jane finds herself re-examining her own romantic life.

As she approaches 40 years of age, Jane appears happily unmarried and, to her niece, she seems an expert on love. Protected by her wit, Jane presents a front as dazzling as many of her novels' young heroines, but events conspire to potentially expose Jane's principled theories on love and marriage as ill-judged.

A chance re-acquaintance with a former suitor sees Jane lose her composure, and, when she meets her brother's dashing young physician, her passions are ignited.

Then, when her family faces financial ruin, it becomes apparent that all could have been very different had Jane accepted a marriage proposal from a wealthy landowner...

Dziś nie mam nastroju do angielskiego i nie wszystko do mnie dociera, więc czy dobrze rozumiem, że ma to być coś na rodzaj biografii JA?

Znalazłam jeszcze taki artykuł:
http://query.nytimes.com/...75AC0A961958260

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007 14:38   

Daję dalsze informacje, bo widzę, że te nikogo nie zainteresowały ;) .
Na AustenBlog doczytałam, że BBC (chyba BBC, tak przypuszczam) planuje od stycznia coś o nazwie "Jane Austen Complete", 4-miesięczny cykl, na który złożą się ekranizacje wszystkich powieści JA (JA Season, Emma z Kate Beckinsale, nowa RiR, Duma serialowa), a zwieńczeniem ma być "Miss Austen Regrets".

Jeżeli chodzi o obsadę, to znalazłam jedynie, iż ta dama, Imogen Poots:

ma tam grać, ponoć będzie Fanny, bratanicą Jane.
Oprócz tego znalazłam ogłoszenie, iż szukają kobiet z długimi naturalnymi włosami i mężczyzn z włosami za uszy, bez pasemek, przypuszczam, że chodzi o statystowanie ;) .

Nie wiadomo, kto będzie grał Jane, kilkoro internautów wyraziło życzenie, by była to Amanda Root.

Gosia 
Like a Wingless Bird

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007 15:14   

Zainteresowaly, tylko wciaz jest za malo informacji na ten temat i nie wiadomo czego sie spodziewac.

Adresy moich blogów:
I believe we have already met
Strona North and South by Gosia

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 29 Lip, 2007 19:25   

Nimloth napisał/a:
JA Season, Emma z Kate Beckinsale

Toz to produkcje ITV, nie BBC.... To tak można?

Gunia 

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 00:41   

Jeśli zapłacą, to będę mogli.
Informacje ciekawe, ale ja jestem z angielskim w czasowej separacji. ;)

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 01:14   

Harry_the_Cat napisał/a:
Toz to produkcje ITV, nie BBC.... To tak można?

Nie wiem czy tak można :wink: , ale nie musimy się nad tym zastanawiać bo 'The Complete Jane Austen' to przedsięwzięcie PBS, nie BBC

Alison

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 09:05   

Dla mnie może być nawet PSS "Społem" byle to było coś fajnego o Jane. Amanda jest chyba za delikatna na z lekka zgryźliwą Jane, a poza tym ma już chyba zbyt mocno po czterdziestce.

Boże, że też ja coś takiego napisałam!

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 13:56   

Ale z opisu wynika, że to ma być film o ostatnich latach Jane, więc Amanda Root nie byłaby taka zła. Ja jednak pomyślałam o kimś innym (nie na poważnie, z góry uprzedzam ;) ), Anna Chancellor, czyli Caroline Bingley z serialu, jest prapra(i jeszcze kilkanaście pra ;) )wnuczką Edwarda Knighta, czyli brata Jane Austen, a w biografii Jane czytałam, iż ona i całe jej rodzeństwo odziedziczyło bodajże po ojcu dość wydatny nos i pod tym względem Anna Chancellor pasuje idealnie:

:mrgreen:

Anetam 

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 14:06   

Tak,ale tylko pod tym względem.Jakoś nie wyobrażam sobie jej na Jane,po prostu nie mogę,a bardzo możliwe,że to ona mogłaby ją zagrać :(

Alison

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 14:13   

Nimloth napisał/a:
Ale z opisu wynika, że to ma być film o ostatnich latach Jane, więc Amanda Root nie byłaby taka zła.

W ogóle nie byłaby zła, ale Jane umierając miala chyba 42 lata, a Amanda ma już chyba dobrze po 50, no...chyba, że dawniej kobiety szybciej się starzały :wink:
Co do panny Bingley... może podobieństwo i pokrewieństwo, ale wyobrażacie sobie żeby panna Bingley zagrała Jane? :confused3: :wink:

Maryann 

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 14:33   

Alison napisał/a:
Nimloth napisał/a:
Ale z opisu wynika, że to ma być film o ostatnich latach Jane, więc Amanda Root nie byłaby taka zła.

W ogóle nie byłaby zła, ale Jane umierając miala chyba 42 lata, a Amanda ma już chyba dobrze po 50

Jeśli wierzyć Wikipedii, Amanda ma 44 lata... :wink:

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 14:39   

Alison napisał/a:
Co do panny Bingley... może podobieństwo i pokrewieństwo, ale wyobrażacie sobie żeby panna Bingley zagrała Jane? :confused3: :wink:

Nie, no skąd, to był tylko czarny scenariusz, którym chciałam Was nastraszyć :D .

Anetam 

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 16:07   

Całe szczęście,ze tylko nastraszyć,oby ten plan nie wszedł w czyn.
Będziemy oglądać film za parę miesięcy a tu Anna gra Jane...o matko :zalamka: :paddotylu:

bezpaznokcianka 

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 18:00   

ja chcę statystować! mam długie włosy, bez pasemek, naturalne :roll:

Alison

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 18:08   

Maryann napisał/a:
Alison napisał/a:
Nimloth napisał/a:

W ogóle nie byłaby zła, ale Jane umierając miala chyba 42 lata, a Amanda ma już chyba dobrze po 50

Jeśli wierzyć Wikipedii, Amanda ma 44 lata... :wink:

Chryste Panie, mój rocznik :ops1: Azali ja tez juz wyglądam jak matka matek? :?
Amanda! Możesz dać mi w pysk. Zasłużyłam. :thud:

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lip, 2007 23:30   

bezpaznokcianka napisał/a:

Niestety kobiet już nie potrzebują. Ale facetów ciągle szukają :mrgreen: Z długimi włosami :wink:

Alison

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 08:26   

otherwaymistercollins napisał/a:
bezpaznokcianka napisał/a:

Niestety kobiet już nie potrzebują. Ale facetów ciągle szukają :mrgreen: Z długimi włosami :wink:

To może chociaż mój syn się załapie... ale z TAK długimi, to chyba nie szukają :(

Anetam 

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 11:32   

Alison napisał/a:
To może chociaż mój syn się załapie... ale z TAK długimi, to chyba nie szukają :(
Zawsze można obciąć :wink:

Alison

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 12:34   

Anetam napisał/a:
Alison napisał/a:
Zawsze można obciąć :wink:

Niestety nie jemu :(

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 19:20   

A co złego w długich włosach? Mój brat ma 27 lat i od liceum ma długie włosy i ja osobiście w długich włosach nie widzę w tym nic złego. No, chyba że ktoś ma zwyczaje jak mój kolega z liceum, którego włosy czasami wyglądały tak, jakby miesiąc szamponu nie widziały ;) .

Alison

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 20:30   

Ja nie lubię facetów z kitkami, zwyczajnie nie podoba mi się facet z długimi włosami i tyle, i na moje nieszczęście, mój rodzony sobie coś takiego uhodował :cry2: . Na szczęście dba o te swoje kudełki i nie nosi ich tłustych, bo tego już bym nie zdzierżyła, ale jak zamiatam podłogę to już nie wiem czego na niej więcej, psich czarnych szpileczek, czy jasnych poplątanców :( Z utęsknieniem wypatruję dnia kiedy z tych długich włosów "wyrośnie", a Ty nie pocieszyłaś mnie tymi 27 latami :-|

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 22:05   

Mnie też denerwują długie włosy u facetów. Zwłaszcza kiedy są to piękne, kasztanowe loki. Jak widze faceta z takimi włosami to mam wielkie poczucie krzywdy, i co tu dużo gadać, zazdrość mnie zżera.
Alison, a może twój syn hoduje takie długie włosy żeby robić wrażenie na dziewczynach? :mrgreen:

Alison

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 22:17   

otherwaymistercollins napisał/a:
Alison, a może twój syn hoduje takie długie włosy żeby robić wrażenie na dziewczynach? :mrgreen:

No a myślisz, że po co? Ilekroć sie czepiam słyszę, że WSZYSTKIM on się w tych włosach podoba, nawet babci, tylko ja wydziwiam. Poza tym to mu do "metalowego" stylu pasuje.
:pomocy:
Zaczął ostatnio zapuszczać swój wątly zarost i za chwile bedę mieszkała z nowym wcieleniem Jezusa Chrystusa. Amen.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007 22:49   

No i Alleluja :rotfl: Alison zaliczyłam przez Ciebie zgona ;-) I od razu przypomniał mi się mój starszy brat z długimi włosami - w końcu sciął i nikt go nie rozpoznawał, tak się zmienił.

Margarett
Lady Of The Flowers

Wysłany: Sro 01 Sie, 2007 01:20   

Alison napisał/a:
Ja nie lubię facetów z kitkami, zwyczajnie nie podoba mi się facet z długimi włosami i tyle, i na moje nieszczęście, mój rodzony sobie coś takiego uhodował :cry2: . Na szczęście dba o te swoje kudełki i nie nosi ich tłustych, bo tego już bym nie zdzierżyła, ale jak zamiatam podłogę to już nie wiem czego

Ali zabij mnie, ale w tym momencie myślałam, że przeczytam "nie wiem czego użyć: miotły czy jego kudełków" :lol: :lol: :lol:
Cytat:

na niej więcej, psich czarnych szpileczek, czy jasnych poplątanców :( Z utęsknieniem wypatruję dnia kiedy z tych długich włosów "wyrośnie", a Ty nie pocieszyłaś mnie tymi 27 latami :-|

Odpowiedz do tematu