PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:14
Deathly Hallows - to dopiero początek!
Autor Wiadomość
arlekin 
arlekin

Wysłany: Sob 26 Maj, 2012 22:44   

Ja mam za soba cała serię. czytałam zaraz po wyjściu każdej części. choć tomy I-III już ze dwa razy.

po przeczytaniu powiem tak. rozczarowala mnie Rowling w ostatnim tomie. Mam wrażenie, ze koniecznie chciala zakończyć na 7 tomach, a tym samym ostatni tom strasznie skopała- brak postaci, skrót walk, historii itp.
Taki quiz odnośnie moim zdaniem wpadek w 7 tomie, o jakiej postaci Pani Rowling zapomniała?

BeeMeR 

Wysłany: Sro 30 Maj, 2012 07:57   

arlekin napisał/a:
Taki quiz odnośnie moim zdaniem wpadek w 7 tomie, o jakiej postaci Pani Rowling zapomniała?
oj, nie wiem. Acz w moim odczuciu też siódmy, tj. końcówka siódmego tomu była najbardziej naciągana i to nawet nie wspominam o epilogu.
No i co najmniej dwa razy zaprzeczyła sama sobie (przynajmniej ja tyle wyczytałam):
- jak Hermiona mówi w kafejce, że nigdy nie rzucała zaklęcia zapomnienia, a przecież wcześniej twierdziła, że zmieniła pamięć rodzicom
- raz jest mowa, że zaklęcie wygasa po śmierci rzucającego, a inne później trwa po śmierci innego czarodzieja.

Ale i tak czytało mi się dobrze (a nawet bardzo dobrze) i przymierzam się powolutku do powtórnego maratonu filmowego :mrgreen:

Anaru 

Wysłany: Sro 30 Maj, 2012 10:28   

A ja czekam z utęsknieniem na obejrzenie drugiej części....
I gdyby nie maraton Battlestar Galactica (II połowa III sezonu :mrgreen: ) to bym się pewnie już dawno sama dobrała,m żeby nie czekać. :wink:

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 11:04   

BeeMeR napisał/a:
- jak Hermiona mówi w kafejce, że nigdy nie rzucała zaklęcia zapomnienia, a przecież wcześniej twierdziła, że zmieniła pamięć rodzicom
- raz jest mowa, że zaklęcie wygasa po śmierci rzucającego, a inne później trwa po śmierci innego czarodzieja.

Łe? Tylko tyle? Przez całą serię takich błędów jest mnóstwo. By daleko nie szukać - w pierwszym tomie o Jamesie było, że jest ścigającym, potem zrobiła z niego szukającego.
Itp. Itd.

A o jakiej postaci nie napisała w siódmym tomie? :mysle: Powiem szczerze, że bladego pojęcia nie mam. Ale raczej nikogo istotnego nie pominęła.
I mnie osobiście siódmy tom bardzo się podobał. Ale niech będzie, że ja kocham całą serię, ze wszystkimi jej wadami i zaletami.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 12:12   

Ja zupełnie nie widze takich wpadek. Akurat Potetra to czytam całościowo ;)

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."

Agn 
księgarniany wymiatacz

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 12:24   

Mi też one nie przeszkadzają, choć za którymś czytaniem włażą same w oczy. Całość i tak nie traci nic ze swoich walorów tylko dlatego, że jest kilka błędów.

Kocham mój kraj, NIENAWIDZĘ tego państwa.

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Cze, 2012 12:29   

Jakieś tam błędy wyłapują, ale liczy się fajność całokształtu :banan:

Anaru 

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012 14:05   

Skończyłam ostatni tom i Snape'a mi żal :(
W ogóle mi go było zawsze żal, ale teraz to już całkiem...

A w ogóle to ten Najźlejszy ze Złych Voldemort skojarzył mi się z Tengelem w daaaawno temu czytanych Ludziach Lodu. Wszyscy się go boją przez pokolenia, a totem się taki niedorobek okazuje. :roll:
Ciekawa jestem filmów, bo na razie chyba trzy mam za sobą...

arlekin napisał/a:

O kim? :mysle:

lady_kasiek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012 16:04   

Anaru napisał/a:
Skończyłam ostatni tom i Snape'a mi żal

Wciąż się po tym pozbierać nie mogę.

A jak słucham soundtracka to już świczki w okach.

BeeMeR 

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012 16:17   

Anaru napisał/a:
A w ogóle to ten Najźlejszy ze Złych Voldemort skojarzył mi się z Tengelem w daaaawno temu czytanych Ludziach Lodu. Wszyscy się go boją przez pokolenia, a potem się taki niedorobek okazuje. :roll:
dokładnie :roll:
Jak dokończę czytać wątek to zabieram się ponownie za serię :mrgreen:

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012 18:10   

Czytałam rok temu, więc na razie dam sobie odpocząć, ale na pewno przeczytam raz jeszcze :) Mnie tez Snape'a było żal...Mógł byc innym człowiekiem.

Anaru 

Wysłany: Nie 15 Lip, 2012 22:36   

Zobaczyłam wreszcie wszystkie części :banan_czerwony:

I naprawdę mi się podobało, mimo pewnych nieścisłości, uogólnień itd.
Muszę teraz poczytać wątek. :mysle:

Loana 

Wysłany: Pon 16 Lip, 2012 06:44   

Ha, a ja zamiast spac w sobote w nocy czytalam sobie HP7... i rano tez, zamiast pracowac, czytalam sobie dalej. Naprawde dobre sa te ksiazki!

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 10:11   

Wczoraj wkręciłam przyjaciółkę w HP. Wczesniej zarzekała się że nie przeczyta i nie obejrzy i takie tak, ale jak wykorzystałam to, że była trochę napita i zmusiłam ją do obejrzenia pierwszej części. Wkręciła się strasznie, obejrzałyśmy jeszcze dwie następne części, przeżywała, krzyczała do telewizora i w każdej nowej postaci widziała zwolennika Voldemorta:-)
Zarzeka się, że książek nie przeczyta, bo jak obejrzy to już wszystko będzie wiedziała, ale jak ją znam to zaraz się dorwie do książek:-)
Tak w sumie to strasznie jej zazdroszczę, że może poznać ta historię i obejrzeć film nie wiedząc co się wydarzy i nie znając praktycznie każdej sceny:-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Anaru 

Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 11:38   

No to jest fajne uczucie, ja tak ostatnio miałam swój pierwszy raz z Harrym Potterem. :mrgreen: Fanturia mnie zaraziła :kwiatek: wciskając pierwszy tom i w efekcie przeczytałam wszystkie tomy i obejrzałam wszystkie części. :mrgreen:

milenaj 

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 14:12   

Widzieliście te okładki?

http://mediarodzina.pl/nowa/harry_potter/

I co ja mam teraz zrobić? Ja chcę takie wydanie. :foch2:

Eeva 
Rtyhm is my life

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 14:29   

Widziałam w angielskiej wersji, bardzo fajne, chociaz ja jestem zwolenniczką klasycznych okładek Bloomsbury - http://www.bloomsbury.com...27s+Stone&Gid=1
:-)

I don't want to achieve immortality through my work; I want to achieve it through not dying.

The Cure, Joy Division and Morrissey make it cool to be unloved.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012 15:31   

Mam dwie ostatnie w angielskiej wersji ;) Dzięki Agn :serce2: :serce:

Anaru 

Wysłany: Pią 09 Lis, 2012 11:54   

milenaj napisał/a:
Widzieliście te okładki?

Bardzo ładne :-D

arlekin 
arlekin

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012 20:56   

Widziałam nowe wydanie. Całkiem fajne okaldki, ale nie dam sie zwariować i nie kupię. Chyba, ze chrześniakowi za jakieś 6 lat.

A w siódmej części w ogóle nie pojawia się watek Charliego Wesley,a, dziwne ze nie walczy wraz z rodziną, co? Wesley'owie są tacy liczni, ze o nim zapomniała, a może coś przeoczyłam?
To odpowiedź do pytania z czerwca. Pół roku, hmmm lepiej późno niż w cale, mam rację Anaru. :mrgreen:

milenaj 

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012 23:22   

Ja też dzisiaj zmacałam w Empiku. Jejku jak fajnie wyglądają te okładki, a w twrdej oprawie to dopiero. Ale przecież nie kupię nowych, jak mam komplet. Ale cenę koszt w myśli oszacowałam i na półce sobie wyobraziłam. :-D

Anaru 

Wysłany: Sob 10 Lis, 2012 23:34   

arlekin napisał/a:
Pół roku, hmmm lepiej późno niż w cale, mam rację Anaru.

Przynajmniej zagadka rozwiązana :mrgreen:

Loana 

Wysłany: Pon 12 Lis, 2012 17:29   

Jaka zagadka? Ja widzę tylko pytanie, a zero odpowiedzi -_-'

Anaru 

Wysłany: Nie 09 Gru, 2012 20:18   

W pierwszym momencie faceta nie poznałam. :lol:
http://www.tickld.com/t/33777

Loana 

Wysłany: Pon 10 Gru, 2012 07:41   

"A w siódmej części w ogóle nie pojawia się watek Charliego Wesley,a, dziwne ze nie walczy wraz z rodziną, co? Wesley'owie są tacy liczni, ze o nim zapomniała, a może coś przeoczyłam?
To odpowiedź do pytania z czerwca. Pół roku, hmmm lepiej późno niż w cale, mam rację Anaru"

Hej! To gdzie jest ta odpowiedz! Bo ja tez jestem ciekawa co z Charliem?

Odpowiedz do tematu