PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gosia
Sob 08 Mar, 2008 19:46
Pokój z widokiem 2007
Autor Wiadomość
Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 13:30   Pokój z widokiem 2007

Na imdb jest, obsada się wyłania, więc będziemy mieli nową ekranizację powieści E.M. Forstera :D .

Historia chyba znana, pewnie większość dam widziała słynny film Ivory'ego.

O nowej produkcji:
Scenariusz napisał znany nam dobrze Andrew Davies, co dobrze wróży.

Elaine Cassidy jako Lucy Honeychurch:

http://imdb.com/name/nm0144187/
http://www.filmweb.pl/Ela...Person,id=40215

Rafe Spall jako George Emerson:

http://imdb.com/name/nm1245863/
http://www.filmweb.pl/Raf...erson,id=131117

Laurence Fox jako Cecil:

Syn aktora Jamesa Foxa, grał m.in. w "Gosford Park" czy "Becoming Jane".
http://imdb.com/name/nm0289114/
http://www.filmweb.pl/Lau...Person,id=45405

Zapowiada się ciekawie.

Pemberley 

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 14:09   

Nimloth napisał/a:

Elaine Cassidy jako Lucy Honeychurch:

Bardzo mi sie podobala w "zlodziejce"...

Podejrzewam, ze film bedzie jak najnowsze DiU, pelna pieknych obrazow i z roznymi "ale" co do zachowania i historii.. Kolejny raz chce sie mylic..

praedzio 
...

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 14:20   

Dla mnie film z H. Bonham-Carter jest jedyny w swoim rodzaju. Wątpię, by coś go przebiło. Ale pożyjemy, zobaczymy...

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 14:30   

Pemberley napisał/a:
Podejrzewam, ze film bedzie jak najnowsze DiU, pelna pieknych obrazow i z roznymi "ale" co do zachowania i historii.. Kolejny raz chce sie mylic..

Ale scenariusz napisał Andrew Davies! :D (mam manię na punkcie tego faceta, ale nic nie poradzę, że wszystkie filmy z jego scenariuszami mi się podobały). Sądzę, że historia może być dobrze zachowana, ale jak się spisze obsada, jakie będą zdjęcia?

praedzio napisał/a:
Dla mnie film z H. Bonham-Carter jest jedyny w swoim rodzaju. Wątpię, by coś go przebiło.

Też wątpię, bo Ivory to jednak wielka klasa, w jego filmie wszystko jest perfekcyjne, i trudno mi sobie wyobrazić inną Lucy, kuzynkę Charlotte, Cecila i jestem bardzo ciekawa nowej ekranizacji właśnie z tego powodu - chcę się przekonać, jak inaczej mogą oni wyglądać, jak inaczej może to być przedstawione.

Admete 
shadows and stars

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 23:32   

Zupełnie niedawno przypomniałam sobie film Ivory'ego - doskonały. Ale jestem ciekawa tej nowej ekranizacji.

"Nie trzeba kłaniać się Okolicznościom,
A Prawdom kazać, by za drzwiami stały."
Ostatnio zmieniony przez Admete Wto 26 Cze, 2007 10:03, w całości zmieniany 1 raz  

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 00:50   

Nie chcę marudzić, al dla mnie Pokój z widokiem Ivory'ego jest dziełem doskonałym, od scenografii, przez genialną obsadę, genialne pomysły na rozwiązanie scen po te plansze z wypisanymi tytułami poszczególnych odsłon. Helenę Bohnam-Carter czy Juliana Sandsa będzie może można zastąpić, ale już Cecil z jego dekadencją w sztywnym kołnierzyku i z monoklem w oku jest jedyny i niepowtarzalny. To samo kuzynka Charlotte - kto będzie tak doskonale zasuszony i angielski jak ona? A pastor? A panna Lavish?
Czy da sie powtórzyć magię sceny zabójstwa na placu Florencji, pytajnika ulożonego z jarzyn, blawatków we włosach panny Allen, kąpieli w leśnej sadzawce, wyprawy "w celu podziwiania widoków", pocałunku w jęczmieniu?
Trzymam kciuki, ale jakoś wątpię w osiągnięcie równie doskonałego efektu po raz drugi.

miłosz 
kucharz jedno ma imię

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 08:32   

mam to co Trzykrotka i zastanawiam sie po czorta im nowa wersja :omg: I stwierdzam, że wytwórnie i reżyserzy cierpia na chroniczny brak scenariuszy :-P

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 08:35   

Trzykrotka napisał/a:
Helenę Bohnam-Carter (...) będzie może można zastąpić

Ja chyba najmniej właśnie będę przekonana do nowej Lucy, bo Helenę uwielbiam i gdy myślę o tej bohaterce widzę okrągłą buzię Heleny i słyszę jej oburzone "Cecil!" :) . Pewnie podświadomie chciałabym aktorkę, która byłaby do Heleny podobna. Ale tak samo jak Ty nie potrafię sobie wyobrazić innej Charlotte, bo uważam, że nie ma lepszej aktorki niż Maggie Smith. Jeżeli chodzi o Laurenca Foxa jako Cecila, to jakoś wierzę w tego aktora, choć widziałam go tylko w jednym filmie - ale to chyba przez nazwisko, bo bardzo lubię patrzeć na grę jego ojca ;) .
Ten film może mieć przede wszystkim nieco inny wydźwięk, zakończenie tamtego filmu było typowo optymistyczne, w książce nie było tak prosto, bo Lucy, żeby być z ukochanym, musiała zerwać stosunki z rodziną. I ogólnie jestem ciekawa, czy uda im się stworzyć film, który nie będzie podobny, ale też będzie dobrą ekranizacją (choć może nie tak magiczną jak film Ivory'ego). I jestem ciekawa, co tym razem nawymyśla Andrew Davies :D .

migotka 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 10:59   

praedzio napisał/a:
Dla mnie film z H. Bonham-Carter jest jedyny w swoim rodzaju. Wątpię, by coś go przebiło. Ale pożyjemy, zobaczymy...

to jest jeden z moich ulubionych filmów;)) w ogóle bardzo cenię sobię ową aktorkę za swój styl

BeeMeR 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 11:09   

Ja też jestem ciekawa co wymyślą i jak :mysle:
Też mam wrażenie, że omawianego poprzednika nie przebiją :cool:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 11:10   

Ja też uwielbiam Helenę jako "angielską różę" - piękną i jakoś - inną. Zresztą Julian Sands był wspaniałym Georgem - potem juz ciągle grywał psychopatów, a w "Pokoju" był takim romantycznym i zapalczywym kochankiem!
Wydaje mi się jednak, ze postaci Heleny i Juliana najłatwiej jest zastąpić.

Ulka 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 14:33   

miłosz napisał/a:
mam to co Trzykrotka i zastanawiam sie po czorta im nowa wersja :omg: I stwierdzam, że wytwórnie i reżyserzy cierpia na chroniczny brak scenariuszy :-P

Prawda? Przecież jeszcze jakieś książki do zekranizowania - i rozreklamowania w ten sposób- chyba zostały...

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 15:07   

Ulka napisał/a:
miłosz napisał/a:

Prawda? Przecież jeszcze jakieś książki do zekranizowania - i rozreklamowania w ten sposób- chyba zostały...

Jesteście nielogiczne (gdyby była tu Trifle, zaraz napisałaby, że logika zabija życie ;) ), raz piszecie, że im więcej ekranizacji tym lepiej, a teraz, że po co nowa ekranizacja ;) .

praedzio 
...

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 15:14   

Nimloth napisał/a:
Jesteście nielogiczne (gdyby była tu Trifle, zaraz napisałaby, że logika zabija życie ), raz piszecie, że im więcej ekranizacji tym lepiej, a teraz, że po co nowa ekranizacja .

Bo jeśli do tej pory ekranizacje były takie sobie, to pewnie, że lepiej, jeśli jest ich więcej. Rosną wtedy szanse, że któraś się spodoba. Ale po co poprawiać coś, co - w moim przekonaniu - jest doskonałe? Jestem po prostu sceptyczna.

Ulka 

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 22:42   

Nimloth napisał/a:
Jesteście nielogiczne

Kobiety? Damy?? Logiczne??? :rotfl:

otherwaymistercollins
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007 00:58   

Oczywiście z chęcią obejrzę nową wersję, ale starej i tak NIC nie przebije. Zwłaszcza nie wyobrażam sobie, że ktoś mógłby zagrać Cecila lepiej niż Daniel Day-Lewis. On był w tym filmie absolutnie genialny, tak sztywny jakby połknął kij ale nie dało się go nie lubić :mrgreen:

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lip, 2007 09:45   

Ja akurat wczoraj obejrzałam starą :mrgreen: . Mi ciągle wszyscy wydają się niezastąpieni, wczoraj szczególnie za niezastąpionego uznałam Freddy'ego ;) .
Co do reszty obsady:
Panna Lavish - Sinead Cusack
kuzynka Charlotte - Sophie Thompson
pan Emerson - Timothy Spall (czyli ojciec i syn grają ojca i syna ;) )
wielebny Eager - Timothy West
wielebny Beebe - Mark Williams
Sophie Thompson mi tu wybitnie nie pasuje...

Pemberley 

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007 18:16   

Jest juz data sprzedazy DVD na 5.11, chcociaz nie skonczyli krecic :mysle:
http://www.amazon.co.uk/A...7352215&sr=8-16

Znajac ITV to moze jeszcze przesuna. Jak nie to bedzie w telewizorni dzien przed, jesli to jest niedziela...

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 10:02   

Jest już plakat do filmu przedstawiający George'a i Lucy, ja osobiście gdy na nich patrzę, myślę sobie, że przecież oni wyglądali inaczej - bo to jednak Julian Sands i Helena to "moi" bohaterowie :D .
Ale film i tak obejrzę, choćby dla Laurence'a Foxa :rumieniec:

Jeannette 

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 17:35   

Ech, stary był jakiś taki bardziej....efektowny wizualnie. Ten nowy plakat mi przywodzi na myśl ekranizacje Austen BBC - bardzo brytyjskie, skromne, mniej piękne...

Nimloth
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 18:52   

Mnie przypomina te stare plakaty BBC (bo nowe są już bardziej efektowne), jak np. do Mansfield Park z 1983. Ja tu bardziej na wygląd bohaterów zwróciłam uwagę - George może być fajny, ale Lucy jakaś nie ta... (z tym że ja fanatycznie uwielbiam Helenę Bonham Carter ;) ).

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 20:25   

Z tego plakatu to podoba mi sie jedynie czcionka... :roll:

Alison

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 21:50   

Harry_the_Cat napisał/a:
Z tego plakatu to podoba mi sie jedynie czcionka... :roll:

:rotfl: :rotfl: Harry, Ty jak zwykle krótko, ale jakże treściwie :rotfl:

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Czw 30 Sie, 2007 22:36