PLIKI COOKIES  | Szukaj  | Użytkownicy  | Grupy  | Profil  | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  | Zaloguj
Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanditon
Autor Wiadomość
Panna_Marta 

Wysłany: Sro 21 Cze, 2006 19:15   

Aine, jeśli nie zdecydujesz się zamieścić odcinkowego Sanditon na forum, to i ja poproszę o przesłanie :wink: .

KIKA 
córka marnotrawna

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 07:43   

ja też nie znam jeszcze tylko Sanditon... dlatego dołączam się Aine do prośby Panny_Marty....

basiek

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 07:56   

KIKA napisał/a:
ja też nie znam jeszcze tylko Sanditon... dlatego dołączam się Aine do prośby Panny_Marty....

Ja też, ja też.

Gunia 

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 10:55   

basiek napisał/a:
KIKA napisał/a:

Ja też, ja też.
Ja też, o ile masz tę wersję z dokończeniem!

MiMi 

Wysłany: Czw 22 Cze, 2006 19:32   

I ja!!! Zalogowałam się na tej stronie, ale mam małe problemy i nie chce mi się nad tym siedzieć :roll: więc proszę o przesłanie

"Wojna i pokój" Lew Tołstoj

asiek 

Wysłany: Pon 26 Cze, 2006 00:04   

AineNiRigani napisał/a:
Dziewczyny mam cały księgozbiór JA w ebookach (dodałam jako bonusik dla diewcząt)
Mogę puścić w odcinakch tutaj, albo po prostu przesłać.

Aine...ja również bardzo Cie proszę o przesłanie :grin: :hello:

Trzykrotka 

Wysłany: Wto 27 Cze, 2006 09:41   

Napiszcie koniecznie, czy Wam się podobało! Ja bardzo lubię Sanditon. Uważam, że kontynuatorka spisała się doskonale. Stworzyla bardzo austenowskich bohaterów pierwszo - drugoplanowych. podobno planowano ekranizację, a do roli Klary Brereton przewidziana była jedna z moich ulubionych aktorek Rachel Weisz - i cisza.

Aga85 

Wysłany: Nie 23 Lip, 2006 19:52   

Aine, to co z tym Sanditon? Masz tego ebooka, czy mam umieszczać, tak jak obiecałam dziewczętom, powieść we fragmentach?

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Nie 23 Lip, 2006 20:59   

Właśnie, bo ja juz sie upominac miałam :wink:

AineNiRigani
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 00:32   

Aga przesyłaj. Ja sie zupełnie w swoich płytach pogubiłam. I w filmach i muzyce i wszystkim innym. Za dużo tego, całe pudło leży nie opisane (gdzies kole setki) i nie mam kiedy się za to wziąść.

Aga85 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 00:40   

W porządku, ale najpierw muszę wklepac to na klawiaturę. Teraz i tak jestem zawieszona, że tak powiem "w próżni". Czekam na te wyniki i i tak nie mam nic lepszego do roboty. Jutro wklepię pierwszy fragment i wieczorkiem lub we wtorek będzie ciacho :D

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 08:23   

Aga85 napisał/a:
W porządku, ale najpierw muszę wklepac to na klawiaturę. Teraz i tak jestem zawieszona, że tak powiem "w próżni". Czekam na te wyniki i i tak nie mam nic lepszego do roboty. Jutro wklepię pierwszy fragment i wieczorkiem lub we wtorek będzie ciacho

Cudnie! :grin: :grin: :grin:

Aga85 

Wysłany: Pon 24 Lip, 2006 17:37   

Dziewczęta, założyłam już nowy temat: "Sanditon"- powieść w odcinkach. Znajdziecie tam pierwsze ciacho. Jutro ciąg dalszy ;)

Mag 

Wysłany: Sro 10 Sty, 2007 11:27   

Przeczytałam CAŁY "Sanditon" (dzięki Vasco, :thud: który litościwie pożyczył mi swój egzemplarz).

Ogólnie mówiąc jestem ciut rozczarowana. Moze dlatego,że tak długo czekałam na poznanie tej książki, moje oczekiwania były wygórowane?

Akcja jest płynna, ale dle mnie to mało- może za mało w tym utworze "D&U".
Zdziwiła mnie końcówka z porwaniem i niespodziewane oświadczyny- tak jakoś za szybko koniec.
Uderzały mnie całe zdania wzięte z "D&U", łącznie z "zorientował się w uczuciu, jak był w pół drogi" nie wiem, musze ją za jakiś czas przeczytać jeszcze raz z dumą i bez uprzedzenia :grin:

maenka 
maenka

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 08:54   

Mnie się bardzo podobalo . Razem z kontynuacją. Może bedę heretyczką jesli napiszę , że nie wiem czy nie wolę jej niż RiR i Opactwa.

snowdrop 

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007 23:11   

maenka napisał/a:
Mnie się bardzo podobalo . Razem z kontynuacją. Może bedę heretyczką jesli napiszę , że nie wiem czy nie wolę jej niż RiR i Opactwa.

Mi też się bardzo podobało, i też bardziej niż RiR. Opactwa nie czytałam. Szkoda że jest nieukończone :(

bezpaznokcianka 

Wysłany: Pią 02 Lis, 2007 00:36   

jest ukończone. Ale przez kogoś innego. Choć uważam, że wcale nie ujmuje to nic z powieści. Cieszmy się i dziękujmy niebiosom, że pani Tennant się za kończenie SANDITON nie zabrała. Albo nasza Pamelka... :thud:

Ulka 

Wysłany: Pią 02 Lis, 2007 23:51   

bezpaznokcianka napisał/a:
Cieszmy się i dziękujmy niebiosom, że pani Tennant się za kończenie SANDITON nie zabrała. Albo nasza Pamelka...

Och faktycznie!! Nawet o TYM nie pomyślałam... :confused3: :excited: :paddotylu:

Caitriona 
Byle do zimy!

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007 20:30   

Polowałam długo na Sanditon dokończone przez Pewną Damę, w końcu udało mi się je zodobyć. Przeczytałam za jednym niemalże zamachem. Książka bardzo mi się podobała. Mimo, że wiedziałam gdzie skończyła Jane, a gdzie rozpoczyna swoją część Pewna Dama zupełnie tego niezauważyłam. Dopiero później, w dalszych rozdziałach, dało się wyraźnie wyczuć, że to już jednak nie jest Jane. Ale ogólnie powieść bardzo fajna. Podobała mi się bardzo główna bohaterka, Charlotta Heywood; natomiast pan Sidney Parker już nieco mniej.
Ale i tak bardzo się cieszę, że w końcu mogłam przeczytać Sanditon.
Just typhoons and monsoons
This impossible year

dorcia29 
dorcia29

Wysłany: Sro 05 Mar, 2008 23:51   

A może tak ktoś nakręcił filmową wersje Sandinton. czekam z niecierpliwością.. może się doczekam :wink:

maenka 
maenka

Wysłany: Czw 06 Mar, 2008 08:12   

Mnie sie też oczywiście bardzo podobało chociaż w pewnym momencie (juz kontynuacji) komplikacja fabuły lekko zaczęła trącić telenowelą wenezuelską. Mimo wszystko jednak przeczytałam z przyjemnością i gdyby niała szanse dokończyć to JA to myśle , że byłaby to 3-cia po DiU i Perswazjach pod względem ulubieństwa powieść (dla mnie oczywiście).

Gunia 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2008 08:22   

Mnie trąciło tam bardziej trochę niestosownych zachowań, na które nikt nie pozwoliłby sobie u JA. Ale patrząc jednak na inne działa, to może nie były one jednak tak obce w tych czasach? :mysle:

MiMi 

Wysłany: Czw 06 Mar, 2008 19:43   

Ja jeszcze nie miałam okazji przeczytać. Zaczęłam ebooka, ale męczyło mnie czytanie na komputerze. W środę znalazłam w mojej szkolnej bibliotece Sanditon. Od razu wypożyczyłam i teraz czekam na weekend, żeby móc poczytać :mrgreen:

"Wojna i pokój" Lew Tołstoj

Harry_the_Cat 
poszukująca

Wysłany: Sro 12 Mar, 2008 00:23   

Gunia napisał/a:
Mnie trąciło tam bardziej trochę niestosownych zachowań, na które nikt nie pozwoliłby sobie u JA.

Zgadzam się z Gunią.
Ale i tak bym chętnie obejrzała ekranizację :mrgreen:

Trzykrotka 

Wysłany: Sob 15 Mar, 2008 11:49   

Podobno szykowano ekranizację, czytalam o tym w Filmie kilka tat temu. Charlottę miała grać Rachel Wiesz

Odpowiedz do tematu